Криптовалюти

Швейцарія введе правила боротьби з відмиванням грошей для криптопровайдерів

Швейцарське управління з нагляду за фінансовими ринками – FINMA – як повідомляється, зажадає від місцевих компаній, що працюють з цифровими активами, вжити додаткових заходів щодо запобігання використанню криптовалют злочинцями. Наглядовий орган також звернув свою увагу на біткоін-банкомати через те, що наркоторговці часто використовують їх.

Швейцарські платформи й брокери, що працюють з цифровими активами, повинні будуть посилити моніторинги та стежити за тим, чи використовують криптовалюту недобросовісні гравці. Базований в Берні наглядовий орган вважає цю ініціативу “терміново необхідною”, підкреслюючи, що злочинці використовують цей клас активів навіть для фінансування терористичних актів.

FINMA також звернули увагу на біткоін-автомати. За даними регулятора, наркоторговці часто користуються ними. Варто відзначити, що Швейцарія – відносно невелика держава, і 130 біткоін-банкоматів ставлять її на шосте місце серед країн з найбільшою кількістю таких апаратів.

FINMA прийняли положення про боротьбу з відмиванням грошей, згідно з яким вони знизили поріг для неідентифікованих покупок криптовалют з 5 000 швейцарських франків (CHF) до 1 000 CHF (близько $ 1 080). Всі фінансові провайдери, що працюють з цифровими активами, повинні збирати дані про кожного, хто ініціює транзакції, що перевищують цю суму.

Один з провідних банків Швейцарії – UBS – недавно поділився своєю думкою на тему регулювання цифрових активів, вказавши, що впровадження певних правил може негативно позначитися на ринку.

Крім того, банк попередив своїх клієнтів про те, що регуляторні заходи можуть привести до хляпання “бульбашки” криптовалютних ринків. Швейцарський банк також назвав цей клас активів “спекулятивним”, попередивши, що він може бути небезпечний для професійних інвесторів:

“Хоча ми не можемо виключити майбутнього зростання цін на криптовалюти, ми розглядаємо цей ринок як спекулятивний, який представляє значні ризики для професійних інвесторів”.

Але початок травня, коли криптовалютний ринок переживав бум, UBS демонстрував інше ставлення. Тоді він мав намір дати можливість своїм заможним клієнтам отримати доступ до цифрових активів пізніше у 2021 році через сторонні механізми.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.