SEC

SEC визнала Poloniex незареєстрованою біржею цінних паперів

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) сьогодні оголосила про врегулювання претензій до біржі криптовалют Poloniex. Компанія погодилася зі стягненням $ 10 млн за обслуговування «незареєстрованої онлайн-біржі з обміну цифрових активів у зв’язку з керуванням торговою платформою, на якій здійснювалася купівля і продаж цінних паперів у формі цифрових активів».

Як встановила SEC, з липня 2017 року по листопад 2019 року, коли платформа Poloniex була продана новому власнику, компанія проводила операції з різними цифровими активами, серед яких були інвестиційні контракти, а отже, цінні папери.

Регулятор також виявив, що торгова платформа Poloniex відповідала визначенню «біржі» відповідно до законів про цінні папери, оскільки надавала трейдерам веб-інтерфейс, книгу заявок і торговий движок для проведення угод. Одночасно Poloniex була доступна американським інвесторам, але не зареєструвалася як національна біржа цінних паперів і не підпадала під виключення.

Крім того, з’ясувалося, що в серпні 2017 року співробітники Poloniex у внутрішньому порядку вирішили «агресивно» нарощувати число доступних для торгівлі на платформі цифрових активів, навіть якщо серед них будуть цінні папери, заради збільшення своєї частки на ринку.

«Poloniex воліла підвищений прибуток відповідності федеральним законам про цінні папери, додавши цінні папери у формі цифрових активів на свою платформу, – заявила директор кіберпідрозділу відділу правозастосування SEC Христина Літтман. – Poloniex спробувала обійти регуляторний режим SEC, який застосовується до всіх ринків, що об’єднує покупців і продавців цінних паперів, незалежно від застосовуваної технології ».

Poloniex погодилася підкоритися розпорядженням про негайне припинення протиправної діяльності та виплатити $ 8 484 313 як повернення незаконно привласненого майна, $ 403 995 як відсотка до винесення рішення, а також $ 1,5 млн як штраф.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *