SEC

SEC не схвалюватиме біткоін-ETF з використанням плеча

Комісія з цінних паперів та бірж США не має наміру схвалювати лістинг біржових біткоін-фондів, які дозволили б інвесторам торгувати криптовалютою з плечем.

Компанія Valkyrie Investments, звичайний біткоін-ETF який вже вийшов на біржу Nasdaq, у вівторок подала до SEC заявку на запуск нового фонду з плечем у 1,25x. Регулятор попросив фірму відкликати звернення, пише The Wall Street Journal із посиланням на джерело.

Крім того, компанія Direxion запланувала створення зворотного ETF, за допомогою якого учасники ринку змогли б займати короткі позиції на криптовалюті. Перспективи її пропозиції невідомі. Згідно з правилами оформлення ETF, SEC має 75 днів для первинного розгляду заявок. У цей час регулятор може попросити організаторів відкликати пропозиції, але вони повинні підпорядковуватися.

У 2018 році кілька прив’язаних до волатильності ETF з плечем спричинили багатомільярдні збитки для інвесторів на тлі різких коливань ринку. Схожа ситуація сталася торік. Згодом SEC запровадила обмеження на розміри плеча, а її голова Гері Генслер підтвердив, що це питання залишається ключовим для відомства.

“Такі ETF здатні становити загрозу навіть для досвідчених інвесторів і створювати системні ризики, здійснюючи несподівані рухи, коли ринки піддаються волатильності або стресовим умовам”, – сказав він минулого місяця.

Крім того, у SEC зберігаються сумніви щодо самого біткоїну, оголосив нещодавно Генслер.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.