Solana

Розробники Solana назвали причину масштабного збою

Розробники Solana опублікували попередній звіт про причини масштабного збою. Інцидент стався 14 вересня – нові блоки не виходили 17 годин.

Згідно зі звітом, мережа повернулася до виконання усіх функцій менш ніж за 24 години, а кошти не були втрачені. Як фактичну причину збою розробники назвали DoS-атаку.

«О 12:00 UTC Grape Protocol запустив свій IDO на Raydium, і боти згенерували транзакції, які наводнили мережу», – уточнили розробники.

За їх словами, переповнена пам’ять привела до збою роботи «багатьох валідаторів», уповільнення і, в кінцевому підсумку, зупинки мережі. Відразу після перезапуску 15 вересня розробники пояснили, що транзакції переповнювали чергу обробки, а відсутність пріоритетності критично важливих повідомлень призвело до розгалуження мережі.

«О 12:11 UTC спільнота валідаторів помітила сплеск транзакцій і уповільнення роботи мережі […]. Коли проблему діагностували, спільнота запропонувала хардфорк з останнього підтвердженого слота », – йдеться в повідомленні.

За словами розробників, валідатори застосували оновлення локально, перевірили реєстр і продовжили випускати блоки. Мережа відновила повну працездатність о 05:30 UTC, додали вони.

Розробники висловили подяку спільноті валідаторів, інженерам і екосистемі Solana. За їх словами, детальний звіт з’явиться в найближчі тижні.

На тлі збою ціна SOL з рівнів близько $ 160 в моменті впала до позначки $ 142,39 (біржа Kraken). Зараз токен торгується в районі $ 143.

SOL
Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *