1 Грудня 2022 в 07:59
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Організатор криптовалютної піраміди EmpireX отримав 4 роки ув’язнення

EmpireX
Share this page to Telegram

Суд оголосив вирок одному із засновників криптовалютної піраміди EmpireX, яка зібрала понад $100 млн клієнтських коштів. Джошуа Девід Ніколас отримав 4 роки в’язниці у США.

Девід Ніколас (David Nicholas) офіційно обіймав посаду «головного трейдера» криптовалютного проєкту EmpireX. Раніше він визнав провину у змові з метою шахрайства та обману інвесторів. Організатори піраміди залучали інвесторів помилковими заявами про реєстрацію в Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC). За їхніми заявами, EmpireX була зареєстрована як хедж-фонд, а Ніколас був ліцензованим трейдером.

Ніколас заявляв, що створив торговий бот «з використанням штучного та людського інтелекту», який «гарантував» щоденний дохід клієнтам. Однак, насправді ніякого бота не існувало, а Ніколас разом зі спільниками Емерсоном Пайрсом (Emerson Pires) та Флавіо Гонкалвесом (Flavio Goncalves) запустили класичну піраміду, де виплачували старим інвесторам кошти шляхом депозитів нових клієнтів.

Насправді лише $1 млн з отриманих коштів було використано для реальної торгівлі криптовалютними ф’ючерсами. У цьому більшість коштів у ході торгів було втрачено. Для відмивання грошей Пайрс та Гонкалвес, які є громадянами Бразилії, використали якусь «закордонну криптовалютну біржу».

Піраміда EmpireX працювала з вересня 2020 року до початку 2022 року. Після падіння криптовалютного ринку багато інвесторів захотіли вивести кошти, але платформа відмовила у виведенні грошей. Після скарг Пайрс та Гонкалвес поїхали до Бразилії, де ховаються від правосуддя, а Ніколас потрапив під суд і тепер відбуватиме 51-місячне ув’язнення.

Нагадаємо, що звинувачення організаторам EmpireX було пред’явлено у липні цього року.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар