Криптобіржі

ООН попереджає Сальвадор, Євросоюз створює відомство крипто-AML

ЕКЛАК – регіональна комісія ООН економічного співробітництва країн Латинської Америки й Карибського басейну, застерегла Сальвадор від переходу на Bitcoin. Держава може випасти з цього союзу у зв’язку з порушенням правил FATF.

Сальвадор дозволив приймання й обмін BTC без обмежень у всіх торгових точках і банках, при цьому ніяким чином, не подбавши про дотримання правил KYC і AML.

Виконавчий секретар ЕКЛАК Алісія Барсена згодна з тим, що рішення про введення Bitcoin як платіжного засобу, це внутрішня справа країни, але необхідно дотримуватися загальноприйнятих міжнародних фінансових правил.

Сальвадор не зміг побудувати незалежну економіку з власною нацвалютою, тому користується доларами США, як і ряд країн ЕКЛАК. Це створює ризики відмивання коштів, шляхом конвертації BTC, що надходять з невідомо кому належних адрес в готівкові та безготівкові USD, які потім розійдуться по банках Карибського басейну.

Алісія Барсена вважає, що Сальвадор мав провести дослідження і створити механізм захисту від подібного сценарію. Очевидно, у зворотному випадку платежі країни не будуть прийматися в ЕКЛАК. Якщо FATF випустить свої рекомендації, Сальвадор потрапить в міжнародний «чорний список».

Проблема відмивання грошей через криптовалюти, хвилює також Євросоюз. Чинне законодавство ніяк не регулює процес взаєморозрахунків в цифрових валютах. Депутати й чиновники не в змозі виробити норми, що порушують децентралізації блокчейну.

Бездіяльність залишає лазівки для злочинців, боротися з якими буде нове відомство AMLA, що протидіє відмиванню коштів в криптовалюті. Підрозділ стане збирати, розвивати й розробляти методи аналізу та контролю транзакцій цифрових валют.

AMLA активне міжнародне співробітництво в зборі інформації, а також регулювання VASP-компаній, куди віднесені оператори гаманців і біржі криптовалют. Вони також стануть поставляти базу адрес і брати участь в їх деанонімізації.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.