Майнери

Не врегульований і не заборонений: в Україні пояснили статус майнінгу

Закон «Про віртуальні активи” не зачіпає сферу майнінгу. Питання бухгалтерського обліку, які стосуються в тому числі видобутку криптовалют, пропишуть в профільному законопроєкті про зміни до Податкового кодексу. Про це ForkLog повідомив глава групи радників міжфракційного об’єднання народних депутатів Blockchain4Ukraine Костянтин Ярмоленко.

За його словами, майнінг віртуальних активів (ВА) не підлягає ліцензуванню, відповідно до рекомендацій Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF):

«Майнінг не є тим видом діяльності, яка підлягає ліцензуванню як постачальник ВА. Тому його не торкнулися в поточному законі », – пояснив він.

На цей час майнінг в Україні не заборонений, якщо мова не йде про самовільне підключення до електромережі для цієї діяльності.

Ярмоленко зазначив, що в податковому законопроєкті мають намір прописати нульовий ПДВ для всіх операцій з ВА, за винятком продажу обладнання або апаратних гаманців.

Нагадаємо, 8 вересня Верховна Рада України прийняла закон «Про віртуальні активи».

Закон визначає віртуальні активи як нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав. Їх поділяють на забезпечені та незабезпечені. Криптовалюти віднесені до другого типу. Нормативний акт також визначає постачальників ВА і порядок отримання ними дозволів на ведення діяльності.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *