Лаос

Лаос вивчає можливість запуску своєї цифрової валюти

В’єнтьян дозволив шести компаніям майнити та торгувати біткоінами.

Лаос продовжує свій шлях в криптосферу. У вересні країна дозволила шести компаніям майнити та торгувати біткоінами. Це було зроблено в тому числі з урахуванням великих можливостей по генерації енергії з допомогою гідроелектростанцій.

Тепер же центральний банк Лаосу підписав угоду з Міжнародним агентством по співробітництву (Японія), щоб разом вивчити можливість запуску цифрової валюти. Як партнера з виконання цього завдання виступає також токійська технологічна фірма Soramitsu.

Soramitsu відома тим, що працювала з центральним банком Камбоджі з питання розробки цифрової платіжної платформи Bakong, а також проєкту однойменної цифрової валюти Bakong, яка повинна була б зменшити залежність економіки Камбоджі від долара США.

Як заявили в Soramitsu:

«Завдяки залученню Bakong через місцеві програми банків 5,9 млн користувачів змогли тільки за одне перше півріччя 2021 року побачити переваги в запуску такої платформи. Число користувачів цифрових гаманців Bakоng досягло 200 тис., було проведено понад 1,4 млн транзакцій на суму, яка еквівалентна 500 млн доларів ».

У Лаосі мають намір скористатися технологічним досвідом Soramitsu і локалізувати його у своїй країні. Варто також зауважити, що Лаос і Китай є важливими торговими партнерами. За даними OEC, імпорт з Китаю в Лаос склав у 2019 році 1,87 млрд доларів, а експорт з Лаосу в Китай досяг 1,88 млрд доларів. Як відомо, Народний банк Китаю останні два роки активно тестує цифровий юань (DC / EP).

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *