CBDC

Країни «великої сімки» виробляють спільні принципи випуску CBDC

Рада G7, що складається з семи промислово розвинених країн, повинна прийняти керівні принципи для випуску цифрових валют Центрального банку (CBDC). До ради G7 входять Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і США, однак жоден з членів G7 ще не випустив CBDC.

Як повідомляється, проєкт керівних принципів складається з 13 пунктів, в яких основна увага приділяється прозорості та конфіденційності. Проєкт правил може бути схвалений на майбутній зустрічі фінансових керівників в середу у Вашингтоні.

У проєкті керівних принципів визнається зростання цифрових платежів за останні пару років і зростальна популярність криптовалют в цілому. У проєкті також говориться про необхідність зосередити увагу на конфіденційності та безпеки користувачів на тлі побоювань з приводу того, що китайський CBDC є інструментом спостереження. У проєкті керівних принципів йдеться, що, хоча випуск є суверенним рішенням країни, CBDC повинен:

«Викладаючи загальний набір принципів і підкреслюючи фундаментальну важливість спільних цінностей, таких як прозорість, верховенство закону і розумне економічне управління, ці принципи можуть служити орієнтиром і інформацією для вивчення роздрібних CBDC в G-7 і за її межами».

Суперечки навколо CBDC активізувалися з прогресом Китаю в цій області. Найбільш густонаселений регіон у світі на роки попереду у впровадженні CBDC, оскільки він не тільки завершив розробку цифрового юаня, але і вже майже два роки проводить загальнонаціональні пілотні програми для тестування різних варіантів використання.

Більшість країн світу самостійно працюють над розвитком CBDC, але всі вони на роки відстають від Китаю. Таким чином, інтерес G7 до CBDC може прискорити процес розробки, а також допомогти встановити загальний стандарт для різних країн, який допоможе в транскордонних функціях.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *