5 Травня 2023 в 06:56
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Компанію CybeCys покарали за розтрату держдопомог на криптоінвестиції

CybeCys
Share this page to Telegram

Техаська компанія CybeCys виявилася змушена виплатити штраф у $283 000 за нелегальне використання державної допомоги на суму понад $1 млн як засіб для купівлі криптовалют.

Міністерство юстиції США наполягає, що гендиректор компанії Харіш Ваджа (Harish Vajja) скористався держпрограмою Paycheck Protection Program (PPP), створеною для підтримки роботодавців у період коронавірусу, а також кредитом на покриття збитків внаслідок надзвичайної ситуації (EIDL). Від імені CybeCys Вайджа отримав позику PPP на $954 446 та кредит EIDL у $80 700.

Ці кошти призначалися виключно підтримки рівня заробітної плати працівників. Однак Ваджа переказав отримані кошти на свій індивідуальний інвестиційний рахунок, стверджують правоохоронці. Гендиректор витратив гроші на купівлю цінних паперів, паїв біржових фондів та криптовалют.

CybeCys та гендиректор погодилася виплатити адміністративний штраф $178 493 за порушення Закону про хибні вимоги та $104 515 за порушення Закону про реформу фінансових установ та відновлення їх діяльності від 1989 року. Компанія повністю погасила кредити за програмами PPP та EIDL, але тепер не зможе претендувати на них у майбутньому.

Подібне зловживання державною допомогою відбувається вже не вперше, нарікають правоохоронці. 2020 року житель Техасу отримав соціальну виплату на $1.1 млн, і вклав усі кошти в криптовалюту.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар