PeckShield

Компанія PeckShield виявила 50 потенційних скам-токенів на Binance Smart Chain

Компанія PeckShield Inc, що займається безпекою в блокчейн-сфері, заявила в четвер, що вона виявила понад 50 потенційних скам-токенів на Binance Smart Chain (BSC).

PeckShield проаналізували десятки смартконтрактів для проєктів ранньої стадії та виявили шкідливі функції, які дозволяють лідерам проєктів, що діють інкогніто, майнути необмежену кількість токенів, вносити акаунти в чорний список та не дозволяти користувачам продавати свої активи.

Компанія попередила про загрозу потенційного скаму з боку розробників деяких проєктів у твіті від 13 січня.

PeckShield відзначили, що смартконтракти для перерахованих токенів були розроблені з явним злим наміром – вони дозволяють інвесторам купувати токени, але не дозволяють продавати.

Ця стратегія популярна серед кіберзлочинців, які полюють на роздрібних інвесторів, схильних до FOMO (страх упустити вигоду). Коли ціна токенів досягає рівня, який лідери проєкту вважають досить хорошим, вони виходять з проєкту, залишаючи інвесторів з монетами, що нічого не стоять.

Класичним прикладом є SQUID, токен, створений на честь однойменного серіалу Netflix “Гра в кальмара”. Токен злетів більш ніж на 28 000% протягом декількох днів, а потім упав до нуля після того, як засновники проєкту покинули проєкт, вкравши 12 мільйонів доларів.

PeckShield згадали BabySquid, bnbRocket, AstroCoin та інші. Більшість токенів не мають цінності через відсутність користувачів, але один токен з тікерним символом TRUMP виділяється серед інших.

За останні сім днів обсяг торгів токеном TRUMP, загальний запас якого – 100 мільйонів, становив близько 145 000 доларів США. Близько 271 інвестора зараз володіють цим токеном, ліквідність якого на Pancakeswap становить трохи менш як 30 000 доларів.

В окремому твіті PeckShield попередив інвесторів “триматися якомога далі” від TRUMP, назвавши токен “високовикористаним”.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.