8 Травня 2023 в 19:06
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Керівник ЦБ Ірландії Габріель Махлуф: «Криптоінвестиції схожі на купівлю лотерейного білета»

Габріель Махлуф
Share this page to Telegram

Керівник Центрального банку Ірландії (BCUS) закликав громадян країни скептично ставитися до вкладень у криптовалюти, назвавши такі інвестиції високоризиковими та небезпечними.

Габріель Махлуф (Gabriel Makhlouf) заявив, що вартість криптоактивів нічим не забезпечена, а отже, вони не мають жодної соціальної та економічної цінності. Цифрові активи не регулюються належним чином, що викликає безліч розбіжностей серед законодавців та регуляторів, нарікає чиновник і рекомендує всім триматися якомога далі від вкладень у криптовалюти, щоб уникнути ризиків втрати коштів.

«Вкладення у подібні продукти нагадують покупку лотерейного білета: ви можете виграти, але, швидше за все, ви програєте. Тому навряд це варто називати інвестиціями. “Схема Понці” дає більш точне визначення криптовалютам», – заявив керівник ірландського центробанку.

Виступ Габріеля Махлуфа відбувся лише за кілька тижнів після того, як Європарламент проголосував за законопроєкт про регулювання криптовалют у ЄС (MiCA). Закон є набір правил регулювання діяльності криптокомпаній та захисту інвесторів. Ірландський чиновник запевнив, що вітає появу документа, оскільки BCUS відкритий до криптовалют, забезпечених будь-яким активом. Однак регулятор сумнівається, що MiCA буде повністю реалізовано в Євросоюзі до 2025 року.

«Найближчим часом криптовалюти не зникнуть, тому за ними має бути нагляд тією мірою, яка можна порівняти з їхніми ризиками».

На початку року керівник BCUS запропонував повністю заборонити рекламу криптовалютних продуктів та послуг, щоб убезпечити роздрібних інвесторів від втрати коштів.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар