Іран

Глава фондової біржі Ірану покинув свій пост через майнерів

Влада Ірану протягом декількох місяців здійснила масовані рейди на майнерів. Були обстежені житлові квартали, невеликі підприємства, занедбані промислові зони. Але навряд чи вони припускали, що знайдуть в будівлі Тегеранської фондової біржі установки для видобутку криптовалют.

Проте, це сталося. Через майнерів глава біржі Алі Сахрай, який пропрацював на цій посаді три роки, змушений піти у відставку. Як вказують державні ЗМІ, віцепрезидент по фондовому ринку Махмуд Гударзі очолить її після відходу Сахрая.

Спочатку біржа заперечувала сам факт існування установок для майнінгу криптовалют, вказуючи, що обладнання необхідно для якогось дослідного проєкту.

Але заперечувати очевидне вже було неможливо, тому заступник виконавчого директора Бехешті-Саршт пізніше сказав, що біржі доведеться нести відповідальність за свої дії.

Нагадаємо, що навесні Президент Ірану Хасан Рухані повідомив про те, що неліцензований майнінг криптовалют буде відтепер під забороною, оскільки завдає серйозної шкоди енергосистемі країни.

Біржа виявилася не єдиною жертвою обшуків. Були проведені рейди по всій країні, деякі компанії були піддані штрафам. Така поведінка влади зрозуміло, тому що енергосистема країни давно вже знаходиться в критичному стані. Звинувачують в такій ситуації майнерів, які нібито і руйнують і так слабку енергетичну систему Ірану. Однак, як вказує звіт, наданий в серпні Міністерством промисловості, гірничодобувної промисловості та торгівлі країни, вплив майнерів на енергосистему не такий й великий, як передбачалося раніше.

Тоді навіщо проводиться така репресивна політика стосовно майнерів? Можливо, вся справа полягає в тому, що Іран яскраво виражена авторитарна країна, з жорсткими релігійними правилами та нормами. Криптовалюти і майнінг для влади є загрозливим фактором, тому що символізують собою новий, цифровий світ, в якому діють зовсім інші закони, несумісні з традиційною політикою іранських чиновників.

І щоб обмежити вплив криптовалют і майнерів і був придуманий цілком справний наратив, що вони руйнують енергосистему країни. Хоча насправді це зовсім не так.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.