17 Серпня 2021 в 21:12
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Fitch Ratings: Ухвалення біткоіна загрожує системними ризиками

Fitch Ratings
Share this page to Telegram

Fitch Ratings стало останнім глобальним рейтинговим агентством, яке застеріг Сальвадор від прийняття біткоіна (BTC) в якості законного платіжного засобу, висловивши стурбованість тим, що криптоактиви можуть створити системні ризики для латиноамериканської країни.

Посилаючись на відсутність в країні ясності в реалізації біткоіна на основних ринках, у Fitch Ratings попередили про волатильність і операційні ризики для громадян, пов’язаних з криптоекосистемою. Крім того, в агентстві зазначили, що Сальвадор продовжує мати справу з цінними паперами низької кредитної якості, заявивши, що «додаткові активи з високим ризиком тільки погіршать цей ризик».

На початку червня Законодавчі збори Сальвадора прийняли «Закон про біткоін» президента Наїба Букела, який відкрив шлях до визнання BTC законним платіжним засобом поряд з доларом США. З 7 вересня 2021 року всі підприємства Сальвадора будуть зобов’язані приймати біткоіни в обмін на товари або послуги.

Fitch прогнозує, що страхові компанії, на частку яких у 2020 році припало 21% загального капіталу Сальвадора, не зважаться використовувати біткоін для виплати страхових вимог. Агентство припускає, що страховики будуть прагнути «якомога швидше конвертувати біткоін в долари США, щоб обмежити валютні ризики».

Поки уряди та лідери продовжують зважувати плюси та мінуси від переходу біткоіна в основне річище фінансів, міністр фінансів Сальвадора Алехандро Селая запевнив Міжнародний валютний фонд (МВФ), що країна буде використовувати як долари США, так і біткоін.

До цього країна запросила у МВФ позику в розмірі $ 1,3 млрд, що вилилося в конфлікт інтересів для організації, очолюваної Організацією Об’єднаних Націй. Раніше Світовий банк відмовився допомогти Сальвадору зробити біткоін легальним платіжним засобом.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар