21 Листопада 2022 в 21:31
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Двоє громадян Естонії заарештовано у справі про криптошахрайство

Криптовалюти
Share this page to Telegram

Двох громадян Естонії було заарештовано 20 листопада в Таллінні за обвинуваченням за 18 пунктами в їхній ймовірній причетності до шахрайської схеми з криптовалютою на суму $575 млн. Також їм інкримінується змова у відмиванні коштів.

Згідно з судовими даними, Сергій Потапенко та Іван Туригін, ймовірно, обдурили тисячі жертв за допомогою багаторівневої схеми. Вони пропонували претендентам укладати шахрайські угоди оренди майнінгового обладнання компанії HashFlare. Також суб’єкти вмовляли людей інвестувати кошти у банк віртуальної валюти Polybius Bank.

Суть у тому, що Polybius Bank ніколи не позиціонувався як банк і не виплачував дивідендів. Фахівці вказують на те, що в ході реалізації шахрайської схеми злочинці могли несанкціоновано заволодіти активами на суму $575.

Правоохоронні органи також відзначають передбачувану участь Потапенка та Туригіна у заходах, спрямованих на відмивання коштів. У реалізації схеми було залучено 75 об’єктів нерухомості, 6 розкішних автомобілів, криптовалютні гаманці та тисячі установок для майнінгу. За словами фахівців, ФБР вже розпочало розслідування цієї справи.

Раніше редакція Crypto.ru інформувала: майнінгова корпорація Iris Energy ухвалила рішення про зупинення частини своїх установок для криптодобування. Як повідомили представники організації, цей крок став адекватною реакцією на повідомлення про кредитний дефолт, який оцінюється у $108 млн.

У минулому експерти компанії повідомляли, що у майнінговому секторі склалися непрості економічні умови. На тлі затяжного просідання крипторинку обладнання вже не приносить достатнього прибутку для покриття кредитних зобов’язань. Середньомісячний прибуток корпорації оцінюється в $2 млн, тоді як боргова відповідальність становить $7 млн.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар