криптовалюта

Депутат парламенту Південної Кореї: криптовалюти сприяють зростанню незаконних міжнародних транзакцій

Обсяг незаконних міжнародних транзакцій з криптовалютами в Південній Кореї у 2021 році виріс в 40 разів. Автори звіту пов’язують це з можливістю відмивати гроші та не платити податки.

Згідно зі звітом члена парламенту Південної Кореї Сон Чже Хо (Song Jaeho) сума незаконних міжнародних транзакцій з використанням криптовалют з січня по серпень досягла 812.2 млрд вон ($ 684 млн). Для порівняння за весь 2020 рік ця сума склала 20 млрд вон. Обсяги незаконних транзакцій перевершили 2018 рік, коли був зафіксований антирекорд – 784 млрд вон.

Політик вважає, що зростання незаконних транзакцій пов’язаний зі збільшенням інвестицій в ринок криптовалют та арбітражної торгівлі. Наприклад, арбітражники заробляють на різниці вартості цифрових активів на ринку Південної Кореї та за кордоном. Брокер отримує іноземну валюту від клієнта, який хоче переказувати гроші з-за кордону в Південну Корею. На ці гроші брокер набуває криптовалюту на закордонних торговельних майданчиках. Потім продає криптовалюту на корейських біржах за вищою ціною.

Професор кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування університету Ханьяг (Hanyang University) Про Мун Сун (O Moon Sun) повідомила:

«Якщо транзакції виконуються в тимчасової мережі, то практично неможливо визначити, де вони зроблені – в країні або за кордоном. Тому криптовалюта відмінний інструмент, щоб щорічно проводити незаконні міжнародні транзакції з сумами понад 50 000 вон, не платити комісію за перекази. Використовуючи криптовалюту для міжнародних транзакцій можна ухилятися від сплати податків або вибілювати гроші, отримані від незаконних азартних ігор і контрабанди наркотиків. »

У 2018 році Південна Корея закликала країни ЄС і МВФ посилити регулювання криптовалютних транзакцій. Влада Південної Кореї у квітні збиралася посилити моніторинг незаконних транзакцій цифрових активів. Попри це митниця Південної Кореї нещодавно виявила незаконні міжнародні перекази цифрових валют на суму $ 1.48 млрд.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *