CBDC

ЦБ України обіцяє вже в цьому році почати виплату перших зарплат в цифровій гривні

У Національному банку України обіцяють, що деякі чиновники почнуть отримувати зарплату в цифровій гривні (CBDC) вже в цьому році.

Нагадаємо, на початку серпня голова Мінцифри країни Михайло Федоров під час бесіди з журналістами зазначив, що співробітники його відомства зможуть отримати перші токени у вигляді зарплати. Нібито в уряді вже формується список працівників міністерства, які або повністю, або частково отримають зароблені гроші в національній цифровій валюті.

Над створенням електронної версії гривні українська влада працює протягом останніх декількох років. Нещодавно стало відомо, що Нацбанк прискорює реалізацію проєкту по запуску токена.

На цьому тижні Арсен Макарчук, який очолює Департамент стратегії та розвитку ЦБ, сказав, що перші виплати зарплати в CBDC відбудуться вже у 2021 році. Співробітники Міністерства цифрової трансформації самі вирішать, хто з них буде отримувати токени.

В цей час регулятор опрацьовує технологічну сторону процесу нарахування та застосування монет на ринку. Повноцінний запуск цифрової гривні повинен відбутися до кінця майбутнього року, наводить слова Макарчука агентство “Інтерфакс – Україна”.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *