ЦБ Турції

ЦБ Туреччини почав тестувати цифрову турецьку ліру

Центральний банк Туреччини почав розробляти платформу для тестування і подальшого впровадження цифрового турецької ліри в дієву платіжну інфраструктуру країни.

За даними місцевих ЗМІ, ЦБ Туреччини уклав угоди з технологічними фірмами Aselsan і Havelsan, а також з Радою з науково-технічним дослідженням Туреччини (TÜBITAK) і Центром досліджень інформаційної безпеки (BILGEM). Вони стануть працювати над створенням прототипу платформи на основі блокчейну, за допомогою якої будуть проводитися дослідження потенційних переваг цифрової валюти центрального банку.

Турецький центробанк повідомив про завершення тестування доказу концепції цифрової ліри та переходу до наступного етапу, в якому візьмуть участь технологічні партнери центробанку. Якщо майбутній етап тестування пройде успішно, надалі на платформу будуть залучатися нові учасники. В майбутньому ЦБ Туреччини планує провести випробування, щоб виявити, наскільки ефективно цифрова ліра зможе використовуватися в платіжних системах.

Однак регулятор пояснив, що остаточне рішення про запуск державного стейблкоіна ще не прийнято, а результати початкового етапу пілотного проєкту стануть відомі у 2022 році. Щоб зрозуміти, наскільки доцільно запускати цифрову валюту, регулятор вивчить її технологічні альтернативи. Крім того, потрібно з’ясувати, чи зможуть чинні технології забезпечити відповідність цифрової ліри економічних, юридичних та фінансових вимог.

Багато центральних банків вже давно почали вивчати потенціал державних криптовалют. Так, дослідники ЦБ Ізраїлю бачать більше переваг в запуску цифрового шекеля, оскільки він дозволить проводити міжнародні платежі набагато швидше і дешевше. Резервний банк Індії (RBI) теж розробляє стратегію поетапного впровадження цифрової рупії.

У запуску цифрової валюти ЦБ зацікавлене і російський уряд, але не поспішає з його впровадженням. Нещодавно Мінфін РФ повідомив, що цифровий рубль буде представлений до 2030 року.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *