Chia

ЦБ РФ вніс до чорного списку піраміду, орієнтовану на майнерів Chia

5 жовтня Банк Росії виявив ознаки нелегальної діяльності на фінансовому ринку у 63 компаній. У їх числі опинилися кілька фінансових пірамід, які пропонували заробити на інвестиціях в криптовалюти.

Компанія CLOUDCHIA позиціонувала себе як «міжнародна платформа з дата-центрами по всьому світу». Вона обіцяла пасивний дохід на хмарному майнінгу Chia до 225%. Регулятор встановив, що в основі проєкту лежала схема Понці.

Ознаки фінансових пірамід також були виявлені у компаній Atomic Invest LTD, Energy Mining Gold, IQ Mining і Finance Express Limited.

У проєктів Bcdfunding.com, Nexus LLC (Bitfargo), CNBC Trust, Fleebit.com, Finance Delta LTD і Finance Option виявлені ознаки нелегальних професійних учасників ринку цінних паперів.

Нагадаємо, у вересні в чорний список центробанку потрапили проєкти To The Mars, To The Moon і TTM Group Владислава Утушкіна, який неодноразово виходив у прямі ефіри з засновником піраміди «Фініко» Кирилом Дороніним для участі у взаємному піарі з метою залучити нову аудиторію. Пізніше Утушкін заявив, що не має відношення до проєкту Дороніна.

Саму «Фініко», збиток від діяльності якої, за незалежними оцінками, перевищує $ 4 млрд, центробанк включив в чорний список в лютому.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.