12 Січня 2023 в 19:54
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Chainalysis: Незаконні криптовалютні транзакції досягли рекордного рівня

Chainlink
Share this page to Telegram

Фахівці Chainalysis повідомили, що величезні цифри пов’язані в тому числі з російською криптобіржею Garantex, що потрапила під санкції.

Згідно з щорічним звітом Chainalysis, загальна кількість отриманих незаконним шляхом цифрових активів досягла у 2022 році рекордних $20.1 млрд. При цьому цифра не є остаточною і може збільшитися, якщо аналітики виявлять нові адреси, пов’язані зі злочинною діяльністю.

Загальна сума також не враховує доходи злочинців від некриптовалютних злочинів, таких як оборот наркотиків. Не беруться до уваги й кошти на балансах збанкрутілих криптовалютних компаній, що знаходяться під слідством.

2021 року показник становив $18 млрд — тобто за рік збільшення доходу від криптовалютних злочинів перевищило 10%. Порівняно з 2020 роком збільшення відбулося на 60% (тоді оборот налічував лише $8 млрд). Аналітики пояснюють такі великі цифри тим, що 44% незаконних транзакцій у 2022 році припало на підсанкційні організації, оскільки Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило торік чимало санкцій стосовно учасників крипторинка.

За прикладом експерти Chanalisys навели російську криптобіржу Garantex, яку було включено до санкційного реєстру OFAC минулого року. На ній, за даними аналітиків, і було проведено більшу частину транзакцій, пов’язану з санкціями. Крім криптобіржі до списку санкційних платформ потрапив даркнет-майданчик Hydra та міксер криптовалют Tornado Cash. Усі вони також вплинули на загальну статистику.

Раніше у Chanalysis вийшов звіт, де експерти компанії зробили висновок, що санкції щодо Tornado Cash не змогли повністю припинити використання цього децентралізованого сервісу, а лише ускладнили доступ до нього.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар