Біткоін

Біткоін – альтернатива для жінок Афганістану, ігнорованих банками

Знецінення афганської валюти та відсутність можливості у жінок мати банківські рахунки змушує звертатися до криптовалют.

Більшості дівчат і жінок в Афганістані заборонено відкривати банківські рахунки, в тому числі через відсутність необхідних документів. З цієї причини ще десять років тому Роя Махбуб і її сестра заснували некомерційний цифровий фонд для громадян і почали платити зарплату своїм співробітникам і фрілансерам в біткоіні.

Було небезпечно відправляти готівку кожному співробітнику, мобільні гроші тоді не використовувалися так широко, як PayPal. І тоді ми почули про біткоін.

Він був легкий у використанні, дешевий і більш безпечний, ніж інші варіанти. Звичайно, ми пояснювали дівчатам, як ним користуватися, після чого почали платити нашим співробітникам BTC, сказавши їм, що це інвестиції на майбутнє, – розповіла Махбуб.

Обидві сестри не припускали, що виплати в біткоіні стануть для багатьох жінок єдиним способом утекти з країни. Після захоплення Кабула талібами 15 серпня 2021 року багато з них використовували криптогаманці для переказу коштів на евакуацію своїх сімей в інші країни.

Аналітики попереджали, що поряд з інституційними інвесторами звертатися до біткоіна будуть люди без доступу до традиційних банків, в тому числі в зонах конфліктів або в країнах з серйозними економічними потрясіннями.

Події в Афганістані цілком укладаються в описану картину, де біткоін став справжнім порятунком для людей, дозволяючи використовувати криптовалюту для вирішення життєво важливих проблем.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.