14 Січня 2023 в 07:58
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Аналітик JP Morgan закликав ФРС до пом’якшення монетарної політики

JPMorgan
Share this page to Telegram

Стратег JP Morgan Девід Келлі висловив думку, що Федеральній системі час суттєво знизити темпи зростання ставки рефінансування, якщо регулятор має намір зберегти цілісність американської економіки. Експерт наголосив, що в умовах фанатичної боротьби з інфляцією ФРС може спровокувати повномасштабний розвиток рецесії.

В ході інтерв’ю виданню Bloomberg фахівець висловив думку, що американський регулятор з великою ймовірністю продовжить підвищувати ключову ставку. За словами стратега, ФРС має намір довести її до 5-5,5% і утримувати ставку на такому високому значенні до кінця цього року. Але питання полягає в тому, чи буде економіка США настільки сильною, щоб упоратися з таким тиском.

Своєю чергою, голова ФРС Джером Пауелл неодноразово зазначав, що підконтрольне йому відомство дотримується стратегії безпрецедентної боротьби зі стрімкою інфляцією. При цьому відомство готове діяти найбільш рішуче, навіть на шкоду зростанню економіки США.

Також чиновник наголошував на тому, що американський ринок праці поводиться найбільш стабільно, а тому економіка країни готова до подальшої жорсткості монетарної політики.

Тим часом агресивні рішення Федеральної системи створюють відчутні проблеми для всієї криптовалютної індустрії, багато в чому сприяючи розвитку ведмежого тренду. Багато аналітиків вже давно чекають, коли ФРС все-таки здригнеться перед рецесією, що насувається, проте поки цього не сталося.

Понад те, недавня статистика показала, що інфляція США знижується 6 місяців поспіль. А це говорить про те, що події Федрезерву дають свої плоди. Однак багато експертів все частіше говорять про те, що стратегія ФРС здатна завдати серйозної шкоди американській економіці.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар